Наша мета - розповісти про наш край, його діяльність, історію, культуру, традиції, побут, відомих людей.

Страви

Кулінарія – це мистецтво готування, яке здатне здивувати, змінити настрій і навіть змінити світогляд. Готуючи їжу, ми можемо пізнати культуру, традиції та звичаї інших народів, а також наші власні коріння.

Наша рідна Плебанівка, як і будь-яке інше село мальовничої України, має багатющі традиції, пов’язані з такою частиною життя людини, як приготування їжі. Протягом багатьох віків ці традиції змінювались, вдосконалювались, підлаштовувались під час і можливості кожної людини. Багато особливостей української кухні обумовлені способом життя українського народу, переважна більшість якого заробляла на прожиток важкою хліборобською працею. Щоби виконувати таку виснажливу роботу, людям потрібна була ситна, калорійна їжа. Тому для української кухні властиві страви, що багаті і на білки, і на жири, і на вуглеводи.

Не помилимось, якщо найпопулярнішою і найголовнішою стравою села назвемо всім відомий БОРЩ. Адже недарма структура ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) внесла його до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини, яка потребує охорони.

Варіантів приготування цієї смачної, ситної, надзвичайно корисної страви є безліч. Бо кожна жінка нашого села – справжня українська господиня. І в кожної – свій неповторний варіант борщу. Червоний наваристий з м’ясом чи свиними реберцями, з куркою, з білими грибами або ж весняний, зелений. З домашньою густою сметанкою, свіжою зеленню з власної грядки, тоненько нарізаним сальцем з морозилки часничком!Ох і смакотааааа!

Також однією з найпопулярніших страв нашого села є вареники. У нас їх готують з картоплею, кисломолочним сиром, квашеною чи смаженою капустою, з вишнею, черешнею чи навіть яблуками та полуницею.

Цей перелік сільських страв можна продовжувати дуже довго (що ми з часом і зробимо). Бо в кожній сім’ї – свої улюблені страви. А якщо зупинитись на меню плебанівських весільних столів, то не вистачить місця. Холодець, чистий як сльоза! Найрізноманітніші м’ясні, овочеві, фруктові салати та закуски! Риба запечена, фарширована, маринована! Рулети, паштети, крученики й завиванці! Млинці, голубці і найсмачніші в світі котлети! Смакота!

Про все це і ще багато чого цікавого, нового і, безумовно, смачного розкажемо і покажемо в нашій рубриці.  

Шаргородщина © 2023. All Rights Reserved