Наша мета - розповісти про наш край, його діяльність, історію, культуру, традиції, побут, відомих людей.

Шаргород

Шаргород – місто в Україні, що є адміністративним центром Шаргородської міської територіальної громади Вінницької області. Це провінційне містечко розкинулось над річками Ковбасна і Мурашка, котрі протікають мальовничим Поділлям. Його площа становить 6,87 квадратних кілометри. Населення станом на 1 січня 2020 року – 7035 осіб. Дата заснування досить точно відома – 1383 рік.
Є дві версії щодо походження назви міста – Шаргород. За однією, назва походить від польського слова szary, що означає “сірий”, тобто сіре місто. За іншою – місто дістало назву від войовничого Флоріана Шарого, який вважається родоначальником всіх Замойських, засновників і володарів Шаргорода.
Місто Шаргород має свою унікальну історію, яка починається з далекого 14 століття, з часів панування польських власників, продовжується його історія в складі Російської імперії. Це сталося після розділу Польщі, в 19 столітті. Тоді місто увійшло до Подільської губернії Російської імперії.
Були й революційні роки, коли влада переходила з рук в руки: від армії Української Народної Республіки, польської армії, Червоної Армії, військ Симона Петлюри аж до встановлення більшовицької влади навесні 1920 року.
А потім ще один важкий період: німецько-радянська війна. Шаргород був захоплений німцями 22 липня 1941 року.
Сьогодні Шаргород – це невелике провінційне містечко зі своїми особливостями. Тут живуть талановиті, працьовиті, звичайні українські люди. Так як місто є центром громади ( а до децентралізації це був районний центр), тут є чимало різних адміністративних установ, банків, лікарня, аптеки, магазини різних напрямків і профілів, готелі для гостей і туристів, СТО та заправки.
Нам не завжди потрібно їхати десь в далекі краї, за кордон, чи у великі міста, щоб отримати надзвичайні враження. Навіть невеликі містечка на кшталт Шаргорода здатні здивувати вибагливого туриста. Однією з найдавніших католицьких релігійних споруд в Шаргороді є костел Святого Флоріана. Також в місті збереглися залишки укріплень оборонного замку, який був збудований в 1585 році власником Яном Замойським.
Ще одна визначна пам’ятка – Миколаївський чоловічий монастир, заснований у 1718 році отцями – василіанами. І як одна з найдавніших іудейських релігійних споруд – синагога в Шаргороді, яка була побудована в 1589 році. Цікавих місць в Шаргороді ще є чимало. І старовинних, і сучасніших. Але в будь якому випадку вони варті того, щоб їх подивитися і відвідати.

Працюючі на території села підприємства:

Вигляд на місто Шаргород
Церква в місті Шаргород

Основні дані

1383 рік
7067
9,08 км²
23500
+380 4344

Місто Шаргород

Україна
Вінницька область
Жмеринський район
Шаргородська міська рада
Шаргородська міська рада

Шаргородщина © 2023. All Rights Reserved