Наша мета - розповісти про наш край, його діяльність, історію, культуру, традиції, побут, відомих людей.

Перепільчинці

Перепільчинці – мальовниче село Шаргородської громади Жмеринського району Вінницької області. Розташоване воно на західних околицях Шаргородської громади, межує з такими населеними пунктами, як Плебанівка, Руданське, Каришків, Лука Мовчанська, Гута Мовчанська. Через село протікає р.Гнила – притока р.Мурафи. Завдяки своєму географічному положенню, в долині р.Гнилої, де розкинулось село Перепільчинці, виходи вапняків утворюють круті схили і обриви. Тут можна побачити чимало потужних джерел.
Село має гарне асфальтове сполучення з Шаргородом, яке пролягає через населений пункт Плебанівку. Грунтовою дорогою Перепільчинці з’єднуються з Каришковом, Гутою Мовчанською, Грабівцями. Також через село Перепільчинці є вихід на трасу М-21, якою можна швидко дістатись до обласного центру – міста Вінниці. Це один з найкоротших маршрутів Шаргород – Вінниця.
В Вікіпедії вказується, що перша згадка про село Перепільчинці – це кінець ХVІ століття. В ті далекі роки ці землі належали Яну Замойському і з його дозволу тут поселився Максим Перепільчинський з родиною. Місце, де згодом виникло село Перепільчинці, називалося в ту пору Церковний Яр.

Сьогодні Перепільчинці – це гарне село, де працює дитячий садочок, гімназія, Будинок культури, кілька магазинів, пересувне відділення Укрпошти та відділення Нової пошти.

Агробізнес в селі представлений ФГ “Плебанівський сад” (Соколовий П.Й.), приватним підприємством “Маяк” (Мельник С.А.), ФГ “Союз Вікторія” (Яковишин В.В.).
Релігійна організація громади Храму Святого Миколая Чудотворця належить до Могилів – Подільської Єпархії УПЦ.

Хресна дорога в місті Шаргород
Перепильчинці

Основні дані

932
друга пол. XVI ст
17,57 км²
23511
+380 4344

Cело Перепільчинці

Україна
Вінницька область
Жмеринський район
Шаргородська міська рада
Шаргородська міська рада

Шаргородщина © 2023. All Rights Reserved