Наша мета - розповісти про наш край, його діяльність, історію, культуру, традиції, побут, відомих людей.

Палац Главацького у Будному

Буднянская специальна школа-інтернат

Палац Главацького у Будному

Палац Главацького розташований у селі Будне Шаргородської громади. Незважаючи на сторічний вік, він і досі приваблює своїм чудовим виглядом: будівля добре збереглася і зараз тут працює Буднянська школа-інтернат.

Село Будне розташоване на березі річки Лозова, в 5 км від міста Шаргорода, його історія починається з XVI століття. У різні часи землею тут володіли родини Сосновських, Любомирських, але у середині XIX століття село переходить до надвірного радника Казиміра Добровольського, лікаря за фахом. Саме він починає працювати над розбудовою села: тут з’являються винокурний завод, водяний млин. Село набуває привабливого вигляду, а згодом маєток переходить до онука Добровольського – теж лікаря, Главацького. На початку XX століття Главацький будує в селі палац, який і сьогодні є окрасою села.

Під час буремних подій 1917-1918 рр пивоварний та винокурний заводи були зруйновані, частково пошкоджена була і садиба. Але потім палац відновили. У 20-30 роки минулого століття тут працює агрономічна школа, потім відкривається дитячий будинок. З 1961 року заклад став школою-інтернатом і працює по сьогодні. Триповерхові квадратні башти по обидва боки від входу, колони, вікна незвичайної форми – все це і досі милує око місцевих жителів і туристів.

Серед пам’яток культури села можна згадати церкву Дмитра Солунського, яка була побудована у 1880 році. Але помилуватися нею можна тільки на старих світлинах, адже її зруйнували ще на початку 60-х років XX століття, а потім замість неї збудували сільський клуб.

Заголовок:

Шаргородщина
Попередній Палац Щеньовських у Носиківці

Шаргородщина © 2023. All Rights Reserved