“1385 р. 5 травня з ласки Божої, ми Великий Князь Вітольд відомо робили кожному добродію, хто коли на цей лист подивиться, що ми допустили закласти село Княжа Лука на корім корею в Подільській землі Кам’янецького повіту між річками Мурашками до берегу Мурашки Сіньковської з лісом, який звуть Стиїв Ріг і Куликовими лісками аж доти, де впадає Мурашка Сеньковська в Мурашку велику Василькові Карачевському, слузі нашому, дали йому зі всіма лісами, з полями,з сінокосами, з ланками, з всіма бо пожитками йому і його дітям всім його нащадкам на віки віків. То ми зробили з панами родами нашими за його вірну службу, а для ліпшої вдячності печаткою нашою казали завірити. Написаний лист в Полоцьку року від народження Христа тисяча триста вісімдесят третього- місяця травня п’ятого дня”.
Цей найдавніший документ яскраво засвідчує, що Василь Карачевський став власником землі від сьогоднішнього Кацмазова до Чернівців. Ще один документ із згадкою про село Княжа Лука є його не менш автентичним оригіналом, який також зберігається у Львові (дослівно)
“Привілей короля Зигизмунда 1-го дня Лазаря Карачевського, подтверждающий прошлое Станислава из Ходча, старости Подольського, данного шляхетному Зенькови Карачову на пустире Княжья Лука с записями на нее 20коп.-года 1510, 28 декабря”
Автори сумніваються, чи поселення було постійним у XV ст. Адже на той час наш край постійно зазнавав нападів татар. Села іноді зникають, а потім знову відбудовуються. Але «Княжа Лука» не змінювала своєї назви аж до 1596 року, коли новий власник Карчмарівської волості Ян Замойський, поляк, який тоді ж заснував місто Шаргород (1579-1585), подарував село священнику шаргородському плебану (пол. — ksiondz). Відтоді Княжа Лука стала відома як Плебанівка.
Село складається з трьох давніх частин (кутків): Пеньківки, Томашівки та Ставки та хуторів: Качинці (Оліхи), Верхні та Нижні Млинки по річці Гнилій.
На початку 30-х років у трьох його частинах було створено три колгоспи. Колективізація Плебанівки проходила дуже важко. Селяни повстали проти комуністичної влади і створення колгоспів. З Плебанівки повстання перекинулося на сусідні села і навіть за межі області. Повстання було жорстоко придушено. Почалися масові арешти, які закінчилися лише в 1938 році.