Наша мета - розповісти про наш край, його діяльність, історію, культуру, традиції, побут, відомих людей.

Мельник Володимир Філімонович

Біографія

Володимир Філімонович Мельник народився 6 березня 1926 року  в селі Слобода – Шаргородська в багатодітній  селянській сім’ї (10 дітей). У 1933 році пішов у перший клас Слободо- Шаргородської семирічнoї школи, яку закінчив у 1940 році.

З 1928 по 1935 рік навчалася у Плебанівській семирічній школі. У 1936 році поступила в медичне училище на фельдшерсько- акушерські курси у м. Шаргороді. Коли почалася Друга світова війна, була на фронті. Службу проходила у м. Кременчуку. Після закінчення війни повернулася у рідне село, де 33 роки працювала акушеркою.

З 1950-1962 роки займає посаду секретаря Слободо- Шаргородської сільської ради.У 1966 році відвідав місто Вроцлав, яке захищав у роки Другої Світової війни. Цікавим фактом є те, що це, мабуть, єдиний випадoк, коли безногий інвалід не тільки відвідав місце бойових дій, але й знайшов могилу, у якій були поховані його ноги.

   Володимир Філімонович очолював ветеранську організацію. У вільний час ветеран писав книги. “Історія села Слободи при Шаргороді”, “Мій любий край, моє Поділля”, “Солдатські спогади про Вітчизняну війну”.

У 2001 році Володимир Мельник установив на могилі, де поховані четверо німців, які загинули у 1941 році в селі Слобода- Шаргородська, дерев’яного хреста.

19 березня 2013 року Володимир Філімонович Мельник помер, похований на місцевому кладовищі

Шаргородщина © 2023. All Rights Reserved